Máme štěstí, že můžeme do školy!

Romana Bláhová 12.2.2021

V dnešní složité době jsou nejšťastnější žáci 1. a 2. tříd, protože jsou jediní, kteří mohou chodit do školy. Radost z umožněné školní docházky projevují nejen děti, ale i jejich rodiče. Na podzimní distanční výuku vzpomínají už jen jako na zajímavý zážitek, který však nemohl nahradit čas strávený ve škole. Být se spolužáky a vídat osobně paní učitelku totiž žádný počítač nenahradí!

I když je nutností nosit při vyučování i ve družině roušky a dodržovat přísnější hygienická opatření, jsou tyto komplikace převýšeny tím, že malí žáčci tráví většinu dne se svými kamarády, učí se společně, hrají si a mohou zažít běžné školní dny. Největší radost nám udělalo první vysvědčení, které jsme si mohli normálně převzít a prožít si tak skvělý slavnostní den.

Protože jsme vynalézaví, dokážeme si poradit i bez tělocviku a hudební výchovy. Kromě čtení, psaní a počítání hodně vyrábíme, malujeme, snažíme se pracovat na společných projektech, ilustrujeme vlastní knížky, stavíme z krychlí, dřívek, chodíme na procházky či hrajeme divadlo.  Ve škole je to zkrátka bezva a mnohdy nám určený vyučovací čas na splnění všech aktivit ani nestačí.

Ivana Hrabáková Veselá, 1.B