Lyžařský výcvik

Eliška Indrová 25.2.2019

Lyžařský výcvik

V neděli 17.2. 2019 vyrazilo 41 „statečných“ zástupců šesté, sedmé

a osmé třídy na lyžařský výcvik. Sněhové překvapení nás čekalo asi po

70 km v Železné Rudě. Ubytovali jsme se v útulném Penzionu Lucie. Hned od začátku nám bylo jasné, že tady nám bude dobře, že se tu o nás výborně postarají. A nemýlili jsme se. Rautové snídaně (párečky, vajíčka, zelenina...), obědy i večeře (svíčková, rajská, jahodové knedlíky...), bylo toho tolik, že se to nedalo sníst.

První jízdu na lyžích jsme absolvovali ještě v neděli na nedalekém vleku Goldhof. Zde jsme se rozdělili do 4 družstev a již od příštího dne si většina troufla na Špičák. Tady jsme si užívali několik sjezdovek, které byly pokryty asi metrem třpytivého sněhu. Pohádkové počasí nám také umožnilo lyžovat každý den. Od středy již na Špičáku lyžovali i úplní začátečníci, kteří na lyžích ještě nikdy nestáli!!! Díky tomu se možná za pár let budeme dívat v televizi na nástupkyni Ester Ledecké.

Byl to skvělý „lyžák“, skvělá parta dětí, učitelů!

Mezi velké „nej“ patří také to, že se nikomu nic nestalo, že jsme nemuseli řešit žádná zranění, která jsou na lyžích tak častá.