KUKAI – setkání s haiku

Eliška Indrová 21.2.2020

-workshop s japonskou poezií

Dne 14. 4. a 21. 2. se zúčastnili žáci naší školy zajímavého workshopu v Městské knihovně v Písku, který vedli manželé Hiromi a Pavel Janštovi.

Jak píše jeden z největších literátů 20. století Ibuse Masudži: „Haiku je bezesporu největší japonský dar světové literatuře...“.

Žáci se seznámili s touto jedinečnou básnickou formou a v hravém zapojení si ukázali, že zkusit si tento „nejkratší literární formát“ může opravdu každý. Vzájemným hodnocením poté sami studenti vybrali nejzdařilejší pokusy. Vítězná báseň nakonec byla přeložena do japonštiny.