Koronavirus – vyjádření vedení školy

Romana Bláhová 2.3.2020

Vážení rodiče,

v situaci, kdy byl prokázán první výskyt nákazou koronavirem Covid-19 v ČR, považujeme za správné vydat krátké vyjádření.

Především všechny vyzýváme ke klidu a rozvaze. Čelíme zatím spíše hrozbě než epidemii a podle všech dostupných informací má nové onemocnění projevy blízké (spíše mírnější) chřipce.

Žáky školy i děti ve školce znovu poučíme o hygieně, zejména o významu mytí rukou. Každá třída je vybavena dávkovačem dezinfekčního prostředku.

Žádáme o zvážení návštěvy zahraničí (zejména Itálie) v době jarních prázdnin. A pokud navštívíte s dětmi v nejbližší době zahraničí, po návratu pečlivě uvažte následné začlenění svého dítěte do kolektivu. Určitě je na místě v tomto případě sledování příznaků, v případě potřeby kontaktování lékaře (hygienika).

MŠMT vydalo oficiální informace, které, přestože jsou spíše obecné povahy, mohou být využity.

V případě jakýchkoli pochybností a nejistoty můžete samozřejmě kontaktovat i vedení školy.

J. Volf