Kolegiální podpora v Hejného matematice

Eliška Indrová 14.1.2019

Od září 2018 funguje na naší škole projekt Kolegiální podpory, který se zaměřuje na vzájemné sdílení a pomoc lektorek při výuce matematiky podle prof. Hejného. Projekt se podařilo získat díky fungování Matematických klubů. Do Kolegiální podpory se zapojilo šest vyučujících, které se Hejného matematikou zabývají a vyučují její principy v hodinách. Během prvního pololetí jsme se zapojenými kolegyněmi absolvovaly několik seminářů týkajících se právě principů Hejného matematiky, gradovaných úloh, hodnocení, názorných ukázek řešitelských strategií či práce s portfoliem. Kromě teoretické podpory pravidelně využíváme také přítomnost lektorek v hodinách a následně postřehy z uskutečněných hodin společně sdílíme. V následujícím pololetí náš čekají další semináře, které budou sestaveny na základě našich požadavků, a i nadále nám bude poskytována podpora při výuce.

Ivana Veselá