Kavárna s knihou pro předškoláky na ZŠ T. Šobra

Matěj Venclík 13.3.2018

Ve čtvrtek 8. března se konala další kavárna, tentokrát se však nejednalo o již tradiční Rodičovskou kavárnu, ale o besedu pro předškoláky. Pod vedením paní učitelky Kláry Kempferové a asistentky pedagoga Evy Zemanové si děti vyzkoušely různé činnosti, a to nejen čtenářské, ale i pohybové.

Písnička Běží liška k táboru dětem na začátku napověděla, o jakém zvířátku budeme číst a všichni si s radostí píseň hromadně zazpívali. S dalším úkolem pomohli předškolákům rodiče. Všichni společně vymýšleli vlastnosti, které bude asi liška v příběhu mít. Správnost domněnek jsme si po chvíli ověřili při čtení úryvku z knihy Josefa Lady O chytré kmotře lišce. Náplň kavárny zpestřila také vtipná videoukázka o malém liščátku, která pobavila nejen děti, ale především rodiče. Kromě čtené ukázky obdrželi předškoláci také obecné povídání o lišce, aby si udělali ucelený obrázek o tom, o jaký zvířecí druh se jedná.

Společná hodina utekla jako voda, nicméně nemusíme truchlit, v září se spolu sejdeme ve školních lavicích a stejně jako liška v příběhu, i děti se ve škole naučí číst a psát. Už se moc těšíme!

Mgr. Ivana Veselá