Informace k provozu školy od 10.5. 2021

Romana Bláhová 7.5.2021

Vážení rodiče, milí žáci,

takto si představujeme provoz od pondělí 10.5. ráno a v následující dny. Vycházíme z Informací  z MŠMT (odkaz).

1) První stupeň ZŠ beze změny od 10.5., pokračuje v rotaci, do školy chodí „svými“ vchody.

2) Druhý stupeň ZŠ s nástupem od 10.5. (lichý týden) tříd 6.A, 7.A, 8.A a 9.A

3) V sudý týden půjdou druhostupňová „béčka“ a nebo bude zase všechno jinak (možná již všichni)…

4) Žáci druhého stupně vstupují do školy zadním vchodem u tělocvičny (brána z hřiště). Opouštět školu budou hlavním vchodem. Nepoužívají se šatny, obuv a svršky lze nechat před třídou.

5) Do MŠ mohou jít všechny děti v běžném režimu.

- podmínkou příchodu do školy a školky je bezpříznakovost (bez teploty, kašle, rýmy)

- samotný pobyt ve škole a školce doprovází zvýšená hygienická opatření (dezinfekce, větrání, ochrana dýchacích cest, pokud možno rozestupy)

- pro žáky ve třídách, které nemají prezenční výuku je zajištěna výuka distanční (platí i pro druhý stupeň)

Testování

Žáci 1. stupně se budou testovat pouze v PONDĚLÍ.

Žáci 2. stupně se budou testovat v pondělí a čtvrtek ráno

Doporučený příchod k určenému vchodu je rozmezí 7.45 – 8.00 hod.

K testování každé skupiny (třídy) jsme vyčlenili 2 - 3 pedagogické pracovníky. Ti budou zajišťovat hladký průběh akce a dohlédnou na individuální potřeby každého dítěte. V tuto chvíli (minimálně první dva týdny) chceme upřednostnit dostatek času a klidu na všechny nutné procesy – i za cenu, že se samotná výuka poněkud zdrží.

Děti přicházející do MŠ se již NEBUDOU testovat.

Testování se neprovádí u žáků:

- kteří doloží negativní výsledek RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2 nebo negativního výsledku POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 provedený na odběrovém místě, které nejsou starší 48 hod., a pokud nemají příznaky onemocnění COVID-19, nebo

- absolvovali z důvodu onemocnění COVID-19 izolaci minimálně v rozsahu podle platného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví upravujícího nařizování izolace a karantény a zároveň neuplynulo více než 90 dnů od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem (tuto skutečnost musí doložit).

Děti zaměstnanců IZS a pedagogických pracovníků

Pro naše žáky, jejichž rodiče pracují v rámci IZS již od 12.4. zajišťujeme klub. Budou mít vyčleněnu učebnu v patře družin, bude zajištěn pedagogický dohled. Těmto žákům škola poskytne příležitost k realizaci on-line výuky.

Tito žáci budou do školy přicházet hlavním vchodem, ve vestibulu vyčkají příchodu vychovatele a podstoupí otestování stejně jako žáci na prezenční výuce).

Družina pro prezenčně vzdělávané žáky

Družina beze změny od 6.30 hod., odpoledne do 16.00 hod.

V pondělí a čtvrtky se bude žák, který využije družinu testovat v ní. Postup je stejný, příchod i odchod hlavním vchodem.

Skupinové konzultace žáků

Mimořádné opatření umožňuje škole nabídnout individuální i skupinové konzultace žáků.

V případě zájmu o tuto aktivitu kontaktujte paní třídní učitelku.

Z přihlášených žáků sestavíme šestičlenné skupiny (max. povolený počet).

Rozvrhy

Rozvrhy hodin bylo nutno v některých případech upravit podle možností pedagogů a jiných hledisek. Sledujte, prosím, stránky konkrétní třídy. Rozvrh distanční výuky je pod odkazem „distanční výuka 20/21“, rozvrh prezenční výuky pod odkazem „rozvrh hodin“.

Obědy

Pro žáky na prezenční výuce je přihlášen oběd (nechcete-li, nutno odhlásit), obědvají v jídelně. Ostatní mají možnost vyzvednout si stravu do nosiče v čase mezi 11.30 až 12.30 hod. u zadního vchodu (z rampy) u jídelny.

Čipy Písecké klíčenky fungují v omezeném režimu – pouze pro odběr stravy, nikoli u vstupu.

7.5. 2021                                                                                                                                                J. Volf