Hned v září jsme začali s čtenářskou dílnou

Matěj Venclík 13.9.2018

Ve druhé třídě jsme navázali na čtenářské dovednosti, které děti získaly v loňském roce. Samotnou četbu z čítanek jsme obohatili o čtenářskou dílnu, která se dětem již v první třídě velmi líbila. Díky ní si žáci procvičují nejen techniku čtení, ale také četbu s porozuměním, protože v každé hodině čtenářských dílen si o přečteném úseku povídáme, vyplňujeme pracovní listy a snažíme se namalovat obrázek podle ilustrací dané knihy.

V dnešní hodině čtení jsme si nejen připomněli pravidla čtenářské dílny, ale vyzkoušeli si také delší časový úsek pro samotnou četbu. Moc se těšíme, že si podobnou hodinu příště zopakujeme a budeme ji pravidelně zařazovat do hodin čtení.

Ivana Veselá, 2.A