DRAKIÁDA

Eliška Indrová 22.10.2019

Kdo se v pátek odpoledne podíval ke kopci Bejčák, uviděl létat draky. Spoustu draků. Znalí obyvatelé Písku si mohli říci: „Aha, to asi na Šobrovce zase pořádají DRAKIÁDU.“ A měli by pravdu. Byla DRAKIÁDA. Sešlo se nás opravdu hodně a společně jsme se od naší školy vydali na kopec. Děti, rodiče, prarodiče, naši pomocníci deváťáci a chybět nemohlo ani několik čtyřnohých psích kamarádů. Počasí bylo přenádherné – svítilo sluníčko, foukal vítr a výhled z vrcholku kopce předčil mnohé podzimní fotografie. Draci létali ostošest a někdy bylo opravdu těžké rozpoznat, jestli má větší radost dítě nebo maminka s tatínkem. Kdo dostal hlad, mohl si na připraveném ohni opéct buřty – děkujeme panu Štěrbovi z 1. B za dřevo, přípravu ohně a starost o něj – a pak už nás čekalo vyhlášení soutěže „O nejkrásnějšího ručně dělaného Draka Šobrováka“. Poté, co jsme si s dětmi zahráli několik her a zasoutěžili si, jsme se museli vydat na cestu domů. Vůbec se nám nechtělo, ale utěšoval nás pocit, že ZA ROK SE SEJDEME ZASE. Tak, ahoj draci!

Mgr. Helena Zabilková