DEVÁŤÁCI se krásně starají o „své“ prvňáky

Romana Bláhová 22.9.2021

Jak je na naší škole dobrým zvykem, i tento školní rok se o každého prvňáčka stará „JEHO“ deváťák. S 1. A spolupracuje 9. B a s 1. B zase třída 9. A. A co jsme již prožili? Děti v 1. A hned druhý školní den deváťáci navštívili. Vzájemně se představili, zjistili o sobě důležité věci a provedli děti po naší škole. Samozřejmě nechyběly sladkosti a milé úsměvy. Rozpaky pak všichni překonali hned další týden, kdy se malí i velcí v rámci „Adaptačního týdne“ vydali do lesa na procházku, zahráli si na schovávanou, vytvořili svá jména z větviček a prostě si to užili. V tento den se se „svými“ deváťáky seznamovali i v 1. B. Ti jim jako dárky donesli jmenovky ve tvaru kytiček, navzájem se představili a také o sobě zjistili všechny důležité informace. Poté se vydali do 9. A, kde již byla připravena skákací hra a nakonec do tělocvičny, kde si všichni pořádně zasportovali na opičí dráze. Samozřejmě ani tady nechyběly sladké odměny. Spolupráce však zdaleka nekončí. Skoro každý den se „velcí“ přijdou o přestávce na „ty své malé“ podívat, zdaleka na sebe mávají před školou a jsou pro prvňáčky velkými vzory. Všichni už se těšíme na další společné zážitky a víme, že nás čeká spousta dalších akcí, her a zábavy.

Helena Zabilková a Klára Kempferová, třídní učitelky 1. A a 1. B

Lucie Samcová a Michaela Bicanová, třídní učitelky 9. B a 9. A