Zaměstnanci ZŠ a MŠ T. Šobra šijí roušky pro potřebné

Romana Bláhová 20.3.2020

Mnoho legrace se dá užít i u šití roušek.

Není nad dobrý kolektiv, který se umí nadchnout pro dobrou věc. I my jsem se zapojili do akce šití roušek pro potřeby, zejména seniorů. Vedoucí 12. MŠ přišla s nápadem a od toho byl už jen krůček k uskutečnění. Ve škole se sešly dobrovolnice, ve školce také a mohlo se začít.

S dobrou náladou a šicími potřebami se všichny doslova „ vrhly“ do práce. Začaly šít ROUŠKY IN. Nedostatkového, ale pro dnešní dobu velmi důležitého sortimentu.

Dříve se lidé scházeli u draní peří, dnes je to ušití roušek. I tato, pro nás nevlídná, situace má svá pozitiva – stmelení kolektivu.

Hotové roušky s pestrými motivy poslouží klientům SD Světlo Písek, se kterými v rámci Mezigeneračního setkávání pravidelně spolupracujeme, klientům v Hospici Athelas a část roušek jsme rozdali na ulici přímo některým seniorům.

Velké poděkování patří všem, které se zapojily!!

ZŠ a MŠ T. Šobra – Romana Bláhová, Pavlína Houšková