Workshop pedagogů 3.2. 2022

Jaroslav Volf 7.2.2022

Ve čtvrtek 3. února odpoledne se pedagogové školy sešli k společnému vzdělávání. V rámci volného cyklu Den pro školu jsme si udělali workshop nad některými závažnými i zajímavými pedagogickými tématy.

Témata vzešla z tzv. rozvojových rozhovorů a u většiny učitelů, vychovatelů i asistentů se promítají do plánů osobního pedagogického rozvoje. V nabídce se tak objevila obecná témata jako Práce s třídním kolektivem nebo Další vzdělávání pedagogů, ale také úžeji zaměřené otázky Spolupráce s rodiči nebo Čtenářská gramotnost a metody RWCT.

Program připravilo vedení školy společně s kolegyněmi garantkami, paní psycholožkou a Jakubem Švecem.

Pracovalo se ve skupinách tak, že úvahy k tématu byly zapsány na „plachtu“ papíru, tento návrh ostatní skupiny připomínkovaly a vše zakončila prezentace a diskuze.

Učíme se od sebe navzájem, což považujeme za efektivnější, než si „odsedět“ nějakou přednášku. Každý z pedagogů školy přinese ze svého pohledu, své praxe a zkušenosti (učitele na prvním stupni, učitele na druhém stupni, vychovatele, asistenta pedagoga atd.) poznatky, které sdílíme, diskutujeme o nich a snažíme se tak vytvářet otevřené a propojené společenství. Doufáme totiž, že z takového přístupu budou mít především prospěch naši žáci!

7.2. 2022                                                                                                                                                                                                                    J. Volf