Utváření nové lokality projektových škol PŠÚ

Jaroslav Volf 1.11.2023

Naše škola je zapojena do projektu Pomáháme školám k úspěchu (PŠÚ) od roku 2015. Byli jsme pět let modelovou školou, nyní pokračujeme ve čtenářské etapě projektové práce. Ta celorepublikově zahrnuje 106 škol a podporuje tak na 42 tisíc žáků.

Jihočeská sekce má svoje centrum v Českém Krumlově, což je pro některé severněji položené oblasti dopravně nepohodlné. A také rozšiřování krumlovské lokality o nové členy (školy) by již nebylo možné bez částečné ztráty kvality práce.

V úterý 31.10. 2023 jsme hostili setkání škol, které už v projektu pracují (ZŠ T. Šobra Písek, ZŠ Malšice) a těch, které by se chtěly nově zapojit (ZŠ TGM Blatná, ZŠ Kluky, ZŠ Školní Příbram, ZŠ FLČ Strakonice, ZŠ Dolní Hbity, ZŠ Milín, ZŠ Hosín) s cílem domluvit spolupráci a iniciovat vznik druhého projektového centra v Jihočeském kraji.

Setkání svolal a vedl Petr Šlemenda, ředitel PŠÚ, spolu s pedagogickými konzultantkami B. Jochovou, M. Bajerovou a D. Hauserovou. V přátelské atmosféře byly představeny cíle projektu, záměr vzniku nové lokality i některé konkrétní aktivity na již zapojených školách. Nová lokalita by měla naplno fungovat od školního roku 2024 / 25 s tím, že nadace The Kellner Family Fondation je připravena financovat a podporovat nejméně tři další projektové roky.

Naši školu reprezentoval silný tým ve složení R. Bláhová, M. Bicanová, V. Bílková, I. Veselá – Hrabáková, K. Kempferová a E. Indrová.

Naše škola také bude 18.1. 2024 pořádat otevřené hodiny pro ty, kteří by chtěli vidět naplňování cílů projektu v našich konkrétních podmínkách a v praxi, přímo ve výuce.

Po diskuzi a zodpovězení všech dotazů jsme se rozešli sice později, než bylo původně plánováno, ale s pocitem, že byl učiněn významný krok k dalšímu projektovému posunu.

Děkujeme všem za zájem, účast, důvěru a těšíme se na spolupráci!

1.11. 2023                                                                                                                                                                                                  J. Volf