Škola v přírodě 6.A, 5.A,B

Eliška Indrová 3.6.2024

DEN PRVNÍ: Už začátek naší cesty značil velké dobrodružství. Ve Strakonicích se nám porouchal autobus a museli jsme čekat na nový. Naštěstí to netrvalo dlouho a mohli jsme pokračovat v cestě. Na chatu jsme dorazili právě k obědu. Borůvkové knedlíky přišly vhod. Po chvilce klidu jsme vyrazili k Čertovu jezeru. Naše paní učitelky se držely hesla „Je to sice dál, zato horší cesta“ ?.  Na vrcholu nás čekala mlha tak hustá, že by se dala krájet. První výšlap jsme zdárně zakončili vydatnou večeří. Vymysleli jsme si názvy pokojů, zahráli turnaj v piškvorkách a unavení jsme padli do postýlek.

DEN DRUHÝ: Cíl byl jasný – přežít. Ráno jsme museli vstávat už v půl sedmé. Posilněni vydatnou snídaní jsme se vydali na autobus, který nás odvezl do Prášil. Po úvodní týmové hře začalo naše postupné stoupání k vrcholu hory Poledník. Po náročném výstupu nás čekala odměna v podobě nádherného výhledu z rozhledny.  Cestu dolů jsme zvládli ve svižném tempu. Možná nás hnala vidina zmrzliny a dortíku v místní cukrárně Pampeliška. Jsme BORCI – ušli jsme 22 km! Teď už jen noční hra a hurá do peřin.

DEN TŘETÍ: Jsme v polovině našeho velkého dobrodružství. Dopoledne jsme strávili v okolí chaty, kde jsme plnili různé úkoly. Například střelba ze vzduchovky, Morseova abeceda nebo magnetické bludiště. Polední klid někteří z nás věnovali nákupu dobrot. Poté jsme se přesunuli do nedalekého lesa, kde jsme mohli vidět místní bunkry, které využívala pohraniční stráž. Stihli jsme soutěž o nejlepšího maskota a poté následovala noční bojovka. Už teď se těšíme, co nás čeká zítra!

DEN ČTVRTÝ: Předposlední den naší výpravy se (inkognito) cestovalo do zahraničí. V Alžbětíně jsme navštívili informační centrum s množstvím exponátů a zajímavostí o Železné oponě. Po týmové hře jsme se vlakem vrátili na oběd a po poledním klidu se vrhli na soutěž v kotlíkovém guláši. Nasbírané dřevo z předešlého dne nám přišlo vhod. Nakrájeli jsme si veškeré ingredience a uvařili soutěžní jídla. Odborná porota ve složení paní učitelek to neměla vůbec jednoduché. Večer proběhlo zhodnocení celého týdne s předáním diplomů a opékáním buřtů. Bylo to fajn a zas někdy příště!

DEN PÁTÝ: Jedeme domů!!!