Hlavní rozcestí

Škola v přírodě 4.A, 4.B, 5.B

Michaela Bicanová 15.9.2022

Železná Ruda- Alpinka chata Pohádka

Čtvrtek

Všechno krásné někdy končí a proto nastal konec naší školy v přírodě. Smutní nebudeme, protože jsme všichni plni dojmů a zážitků. Třešničkou na dortu byla včerejší diskotéka. Nebyla to obyčejná diskotéka, navštívili jsme přímo místní diskotékový klub, který jsme měli rezervovaný do 21. hodin celý pro sebe.

Bezprostřední reakce:

"Bylo to dobrý, skvělá muzika."

"Nejlepší zážitek mého života, disco hustý a dobrý. "

Instruktorka Štěpánka, se velmi divila, jak umíme "pařit" prý nejsme žádný suchaři.

Dnes už od rána balíme a uklízíme. Čeká nás vyhodnocení celého kurzu, rozdání posledních cen a ještě proběhne malé tržiště se sladkým prodejem.

Jak se nám líbilo? Fotogalerie a video mluví za vše.

 

Středa

Včerejší noční týmovou hru jsme zvládli všichni na jedničku. V závěru jsme si zdělili pocity a úžasnou zkušenost, jak se pohybuje horník, který zůstane bez světla v podzemí. Podpis u nasvícené lebky byl důkazem veliké odvahy.

Dnešní dopoledne bylo deštivé, ale nás to naodradilo od získávání nových zážitků. Navštívili jsme místní enviromentální centrum.

  • Zuzka 4.B- Nejvíce se mi líbila bobří rodina a bobří domeček. Viděla jsem bobří zuby a co dokáže bobr spáchat za škody na stromech.
  • Kája 5.B- Zaujala mě sbírka snesených ptačích vajíček, která byla seřazena podle velikosti.
  • Viktor 5.B- Já se tak lekl toho lyžaře z první republiky. Vypadal jako živý. Centrum je velice krásné a poučné. Život na horách je dost těžký a náročný.

Odpoledne přišla do našeho penzionu huňatá, obrovská, roztomilá návštěva, pes Alpiňák. Zdělil nám další odpolední plán... I když jsme dost vyčerpaní, tohle nás znovu motivovalo.

Čekal nás další způsob těžby zlata, tentokrát v hlubinném dole. Teď se už pospícháme připravit na večerní místní diskotéku.

Úterý

  • Omlouváme se, ale dneska sehnat dětičky k interviu není snadné, neboť jsou od 8. hodin od ráda neustále zaměstnané. Paní učitelka Titlová i přesto za nimi vyrazila do terénu, aby zjistila dnešní zážitky. Právě probíhá Masterchef Junior.

Modrý tým- Dneska byl skvělý den. Krásná byla cesta čtyřsedačkovou lanovkou na Špičák. Hodně jsme se báli, že to s námi spadne, ale nakonec jsme strach překonali a odměnou pro nás byl výhled z rozhledny.

Růžový tým- Honza 5.B "Holky přidejte mi sem brambory, už se to vaří" Gabča 5.B " Oprali jsme houby a vybrala jsem z brambor trávu." Kája 4.A " Paní učitelko, já nakrájím na jemno česnek." Hlib 5.B " Víte, co já budu přikládat, aby se polévka uvařila."

Zelený tým- Překvapilo nás, že v Železné Rudě má postavený dům Marek Ztracený. Neváhali jsme ani chvilku a vyfotili jsme se před ním. Celý den se nám moc líbil.

Bílý tým- Výhled z rozhledny na Špičáku byl skvělý, i když někteří z nás si tento pohled ze strachu nechali ujít. My statečnější jsme spočítali, že na rozhlednu musí zájemci vyšlápnout 135 schodů. Nečekali jsme po tomto zážitku, že cesta zpět bude také velmi náročná.

  • Omlouváme se, musíme končit, začíná degustační část našeho kuchařského umění. Porota už je netrpělivá... Dobrou chuť

 

Pondělí

  • Pondělní zprávičky - Dnes v 16.00 jsme dorazili z celodenního výletu a musíme si přiznat, že někteří z nás byli lehce vyčerpáni...

Markétka 4.A- Nejvíce se mi líbilo rýžování zlata v Prášilském potoce. Voda byla sice mírně chladná, ale bylo to napínavé a užili jsme si spoustu legrace. Příroda byla také krásná.

Honza 5.B- Užasné bylo, že jsme během cesty nacházeli velké množství pravých hřibů. Naše užasná paní kuchařka měla velikou radost.

Viktor 4.B- Během výletu jsme hráli různé soutěže a hry za které nás večer čekají odměny, ale o tom až zítra...

 

  • Posíláme pozdravy z Pohádky, první noc je úspěšně za námi. Dneska nás čeká celodenní výlet, na který se moc těšíme. Večer podáme hlášení, jak jsme si to užili. :)

Soubory ke stažení

Fotogalerie

99 fotek

Rychle k cíli

Kroužky 2021/2022
Líbí se Vám naše nové stránky?
Ano
67%
ne
33%