Rozlučková sportovní akce schválena

Jaroslav Volf 16.6.2023

Na dnešním jednání Žákovského (simulovaného) zastupitelstva byl velkou většinou přijat návrh uspořádat rozlučkovou sportovní akci v naší staré tělocvičně. S nápadem přišli členové školního parlamentu a rozhodli se využít příležitosti, že se po covidové pauze opět konalo simulované žákovské zastupitelstvo.

Návrh přednesli Ladislav Kořan a Alžběta Filipská s tím, že žádali po panu starostovi Čapkovi a panu místostarostovi Přibáňovi převzít nad akcí záštitu, a 10.000,- Kč na občerstvení a ceny pro účastníky.

Návrh a nápad se líbil, pan místostarosta Přibáň navrhl dokonce částku zdvojnásobit, což bylo nakonec schváleno. Pan ředitel Volf na oplátku na místě přislíbil před všemi přítomnými, že škola ze svých prostředků turnaj podpoří stejnou částkou peněz.

Máme tedy dvě dobré zprávy z dnešního dopoledne. Jednak se obnovila tradice žákovských zastupitelstev, která v kulisách skutečného zastupitelstva v žácích posiluje občanské postoje a pobízí v předkládání návrhů.

Druhou dobrou zprávou je, že nápad našich žáků důstojně se rozloučit s dosluhující tělocvičnou těsně před její demolicí prošel. Demolice je naplánována na listopad 2023. Je to zároveň závazek – uděláme rozlučkovou párty se stavbou, která sloužila 45 let, a až postavíme novou, uspořádáme podobnou akci uvítací.

Jaroslav Volf