Rodičovská kavárna - populární psychologie a psychošmejdi

Eva Moulíková 12.12.2023

Dne 7. 12. 2023 proběhla první psychologická kavárna z dlouho připravovaného projektu. Studentky psychologie z Jihočeské univerzity, Simona Vorlíčková a Markéta Chmelíková, se během akce zaměřily na klíčová témata související s populární psychologií, tzv. „psychošmejdů“, jak najít kvalitní zdroje informací a vyznat se v nabídkách pomoci odborníků i rádoby odborníků. Tato událost přilákala nejen učitele a rodiče, ale několik zaměstnanců písecké nemocnice a pár zájemců z řad veřejnosti. Akce se stala prostředím pro otevřenou a důležitou diskusi o duševním zdraví, poskytující účastníkům cenné nástroje pro lepší porozumění této problematice. Tato iniciativa odhalila potřebu vzdělání veřejnosti v psychoterapeutických službách a posílila povědomí o rizicích spojených s neetickými praktikami v psychologickém prostředí. Vše probíhalo pod záštitou školní psycholožky Mgr. Veronika Káplové.