Příměstské tábory pro ukrajinské děti

Romana Bláhová 25.8.2022

Během letních prázdnin na Základní škole Tomáše Šobra proběhly dva příměstské tábory pro ukrajinské děti. Pro děti byl připraven bohatý program plný her, soutěží a výletů. Děti navštívily například Sladovnu v Písku, Jump arénu v Táboře, Hravé peklo v Bernarticích i mini zoo v Putimi. I přes naše obavy nebyl problém s jazykovou bariérou, děti se snažily komunikovat také v českém jazyce. Na památku si domů odnesly trička a hrnečky, které si samy vyzdobily dle vlastní fantazie. Oba dva tábory proběhly v příjemné atmosféře a věříme, že se dětem moc líbilo.

Jana Staňková a Alena Vlková – vedoucí tábora