Přijímačky nanečisto na ZŠ Tomáše Šobra

Eva Moulíková 11.12.2023

Dne 9. 12. 2023 proběhla na ZŠ Tomáše Šobra akce: Přijímačky nanečisto na osmileté gymnázium pro žáky 5. tříd pod záštitou The Kellner Family Foundation.

Pořadatelem akce bylo Open Gate – gymnázium a základní škola, což je kolejní osmileté gymnázium, které nabízí českou i mezinárodní IB maturitu. Studenti tohoto gymnázia mají dlouhodobě vysokou úspěšnost přijetí na českých i zahraničních univerzitách.

A právě naši školu, která je již několik let zapojená v projektu Pomáháme školám k úspěchu, si pořadatelé vybrali jako organizátory. Děti měly možnost absolvovat simulaci přijímacího řízení. Psaly testy v českém jazyce, matematice a test studijních předpokladů. Přišlo celkem 50 dětí.

Rodiče a zákonní zástupci se zúčastnili prezentace, kde jim byly vysvětleny možnosti stipendií od Nadace The Kellner Family Foundation pro ty, kteří si nemohou dovolit platit školné na gymnáziu Open Gate.

Celá akce skončila kolem 14. hodiny a děti i jejich rodiče odcházeli s úsměvem a dobrým pocitem nepromarněného sobotního dopoledne a s tím, že se přijímaček “načisto“nemusí vůbec obávat.

Velké poděkování patří paní učitelkám, které se podílely na organizaci a realizaci celé akce: Elišce Indrové, Lence Titlové, Heleně Zabilkové, Mileně Řeřichové, Michaele Bicanové, Petře Souchové a Evě Moulíkové

Mgr. Romana Bláhová