Pieta u památníku

Jaroslav Volf 5.5.2022

V den Květnového povstání českého lidu (5.5.) navštívili žáci 8.B z naší školy památník padlým U Hřebčince. Přinesli květiny a uctili tak symbolicky památku všech, kteří zahynuli v boji za svobodu. Šli jsme v rámci hodiny dějepisu a mluvili jsme se žáky i o tom, jak je dnes, bohužel, otázka svobody, boje za ni a potřeba připomínat si hrdinství aktuální. Akce byla koordinovaná po celém Písku, kdy si každá škola „vzala na starost“ některý z pomníků a památníků. Naše škola zastupovala i základní školu Svobodná, s níž sdílíme areál a s níž se v podobných aktivitách střídáme a doplňujeme.

5.5. 2022                                                                                                                                                                                                                                 J. Volf