Minifestival čtení

Eva Moulíková 25.5.2023

Ve čtvrtek 25. 5. 2023 se v Městské knihovně v Písku uskutečnil již tradiční Minifestival čtení pro 2 kategorie žáků základních škol, pořádaný MAPem III.

Cílem tohoto minifestivalu je umožnit žákům s pokročilým zájmem pro literaturu setkání se svými vrstevníky - kamarády z jiných škol, sdílet své dojmy, zkušenosti a vzájemně si doporučit zajímavé tituly.

Sešli se zástupci těchto základních škol: ZŠ T. Šobra, ZŠ E. Beneše, ZŠ JKT a v neposlední řadě ZŠ Albrechtice.

Celé dopoledne žáci pracovali na flipech pro svůj určený žánr. Výsledkem jejich usilovné práce byl "plakát", který museli prezentovat přede všemi.
Pro některé to byl nelehký úkol. Ale všichni to zvládli skvěle!

Knihovnou se nesla přátelská a velmi kamarádská atmosféra a za to patří poděkování všem zúčastněným žáků.

Naši školu zastupovali:
6.A: Berenika Pauerová, Tereza Mošovská, Nela Reková, Vít Brabec, František Stehlík
6.B: Tomáš Strýček, Jaromír Liška, Daniel Klimeš, Anička, Jana Buriánková
7.A: Martin Kozma, Šarlota Indrová, Jakub Fajtl
8.A: Michal Bernáth, Veronika Muchychka, Vanesa Čapková, Ladislav Kořan, Petra Cudelea
8.B: Alexandr Velek, Caroline Gažiová
9.A: Petra Kubičková