Město zavře od pondělí také své mateřské školy a jesle

Romana Bláhová 12.3.2020

Od pondělí 16. března 2020 budou až do odvolání, tedy nejméně po dobu 14 dnů, uzavřeny všechny mateřské školy a jesle zřizované městem Písek.

„Toto opatření činíme v souvislosti s prevencí šíření nákazy koronavirem. Jsme si vědomi problémů, které některým lidem přinese, avšak zdraví občanů musí být vždy na prvním místě. V současnosti jsou školky v provozu v prázdninovém režimu. Jako možné riziko vnímáme právě návrat rodin s dětmi z dovolených v zahraničí po jarních prázdninách. Své rozhodnutí jsme konzultovali také s Krajskou hygienickou stanicí v Českých Budějovicích, která je jednoznačně doporučila,“ říká starostka města Eva Vanžurová.

O dalších změnách budeme informovat. Rodiče v tomto případě mají nárok na ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření dětského výchovného zařízení. Potvrzení vydává kancelář školy.