Lyžařský výcvikový kurz (23. - 27. 1. 2023) Železná Ruda - Penzion Pohádka

Eva Moulíková 23.1.2023

Den pátý

Dnes jdeme domů. Jsme plni zážitků a ...

Den čtvrtý

Čtvrtý a zároveň poslední den, kdy jsme byli na sjezdovce, byl super. Lyže máme ve vacích a kufry napůl zabalené. Večer jsme si prohlédli bunkry z dob železné opony, zatančili si a zhodnotili celý týden.

Den třetí

Dnes nás probudilo sluníčko. Při dopoledním lyžování už úplně všichni zvládli jízdu na kotvě a lyžovali na sjezdovce. Po odpoledním odpočinku jsme bobovali a sáňkovali. Večer byl znalostní kvíz a soutěž o nejvtipněji oblečeného lyžaře.

Den druhý

Probudili jsme se do mrazivého rána. Po dobré snídani jsme vyrazili na svah. Na sjezdovce nás už lyžovalo více, než předchozí den, kdy většina využila cvičnou louku. Řízek k obědu všechny potěšil. Po poledním odpočinku jsme opět vydali na svah. Některé děti udělaly oproti včerejšku velký pokrok v technice lyžování. Večer jsme měli přednášku o bezpečnosti lyžování a turnaj v piškvorkách.

Den první

Po ranním náročném nástupu na lyžařský kurz se rozjel autobus směr Železná Ruda. Nálada v autobuse byla výborná. Však nás také v Železné Rudě čekala Pohádka. Ubytování proběhlo v pohodě, posilnili jsme se obědem a po chvilce oddechu nás čekalo první seznámeni se svahem. Mnozí netušili, co je čeká a pro někoho byl výstup ke svahu s výstrojí skoro jako zdolání Mount Everestu. Následovalo rozdělení do družstev. Jedna skupina si už troufla na sjezdovku a ostatní trénovali na cvičné louce. Dnes nás ještě čeká večeře a seznámení s pravidly LVK.