Letní příměstské tábory

Romana Bláhová 4.9.2023

Příměstský česko-ukrajinský tábor
17. 7. - 21. 7.       24. 7. - 28. 7.

Naše tábory se jmenovaly Putování časem a Putování za pokladem. Cílem bylo představit zajímavá místa a tradice Písecka. Vyzkoušeli jsme si práci sklářů, dráteníků nebo zlatokopů. Navštívili jsme také Muzeum mlynářství a pekařství v Božeticích nebo Království času v Protivíně a určitě nezapomeneme na obsáhlou sbírku veteránů v Křenovicích. Zažili jsme spoustu legrace a zábavy a poznali nové kamarády.
Pavla Prokopová, Hana Malá

Příměstský česko-ukrajinský tábor
V týdnech 10. 7. - 14. 7. a 14. 8. - 18. 8. 2023 proběhly na Z.T.Šobra příměstské tábory. Táborů se zúčastnilo 29 dětí. Děti navštívily mini Zoo v Putimi, zalezly si na lezecké stěně v Lezetopu, zahrály bowling v píseckém Sportcentru, zaskákaly si v Jump aréně v Táboře a zkusily si zahrát na řidiče na dopravním hřišti. Na památku si děti vyzdobily své hrnečky a trička, které si i se sladkou odměnou odnesly domů. Ochutnaly českou i ukrajinskou kuchyni. Oba tábory proběhly v příjemné atmosféře a věříme, že si odnesly spoustu zážitků.
Vedoucí táborů: Jana Staňková, Alena Vlková, Marina Sverhun

Příměstské tábory
24. 7. - 4. 8.
I letos jsme s dětmi jako každý rok cestovali vlakem a byla to jedna velká jízda! Snědli jsme spoustu zmrzliny a i přes nepříznivé počasí jsme si užili spoustu zábavy nejen ve Sportovně relaxačním centru Hluboká nad Vltavou, Hopsáriu či Jump aréně v Českých Budějovicích, ale i na renovovaném dopravním hřišti v Písku, kde si děti na motokárách vyzkoušely, jaké je být účastníkem provozu z pozice řidiče. I výšlap na Živec, kde si s naší pomocí děti zkusily rozdělat oheň a opéct si špekáčky, byl tou správnou volbou. Zakončení tábora obědem v McDonald's bylo pro děti pomyslnou třešínkou na dortu. Užili jsme si to na plno!
Gabriela Němečková, Kateřina Hrdličková

Za krásami (i poznáním) nejenom našeho regionu
Pro letošní prázdniny byly připraveny 2 příměstské tábory také pro žáky 2. stupně v těchto termínech: 10.7. – 14.7. a 17.7. – 21.7. Sluníčko nám sice na cestování pořádně hřálo, ale my jsme se nenechali odradit a každý den jsme vyráželi za novým dobrodružstvím. Na Hluboké v ZOO jsme se rozplývali nad nově narozenými přírůstky, v Českém Krumlově jsme se alespoň na chvilku příjemně zchladili voroplavbou. V Příbrami jsme zdolali rekord ve výšlapu po schodech a v Táboře jsme si prohlédli podzemní katakomby. Naše závěrečné putování končilo v Blatné, kde jsme v zámeckém parku nakrmili stádo daňků a s prvními kapkami deště jsme se vraceli domů. Odnesli jsme si nezapomenutelné zážitky, užili si spoustu legrace a přesvědčili se o tom, že děti na naší škole jsou moc fajn a těšíme se zase na příští rok!!!!
Lucie Samcová, Romana Bláhová

Pirátský tábor
Na našem táboře se většina akcí točila kolem vody. Nejenom, že jsme vyráběli lodičky a pouštěli je po vodě, také jsme jako správní piráti měli každý své pirátské jméno, tričko, dozvěděli jsme se o vodních živočiších a na konci tábora jsme samozřejmě našli pirátský poklad.

Vedoucí tábora Dáša (Amy) Roušová a Helča (Nancy) Zabilková

Příměstský tábor – ČAROBAREVNÝ TÝDEN
Příměstský tábor začal dne 10. 7. a končil 14. 7.
Počasí nám krásně vycházelo, podařilo se nám zrealizovat všechny naplánované akce.
S dětmi jsme navštívili hospůdku U Sulana, minizoo Putim, Laiser arénu v Písku, nově otevřené dopravní hřiště v Písku, taktéž jsme navštívili vyhlášenou cukrárnu v Písku a třešničkou na dortu byla návštěva McDonaldu.
Děti si vytvořily krásné trička pomocí fixů na textil a na památku si každé dítě namalovalo svůj kamínek.
Náš tábor měl úspěch jak od dětí, tak od rodičů.
Lenka Lejčarová a Zuzana Kodýdková