Lesson study

Eva Moulíková 7.12.2023

V rámci projektu Pomáháme školám k úspěchu, ve kterém jsme již mnoho let zapojeni, jsme společně připravily otevřenou hodinu zeměpisu, kterou v tandemu učily Michaela Bicanová a Eliška Indrová. Přípravy probíhaly formou tzv.lesson study, což je metoda spočívající v tom, že učitelé společně tvoří hodinu, která proběhne v několika třídách. Důležité je, že pak všichni zapojení kolegové sledují, jak hodina probíhá, co funguje nebo co je dobré změnit a vylepšit. Pak opět vše zkonzultují, přetvoří a učí v další třídě. Nové poznatky si neodnáší jenom žáci, ale i pedagogové, kterým tato forma napomáhá k zefektivnění výuky. Úterní hodinu zeměpisu v šestých třídách nesledovali jen učitelé z naší školy, ale cennými komentáři přispěla také pedagogická konzultantka PŠÚ Bohuslava Jochová, která s naší školou dlouhodobě spolupracuje. Další otevřené hodiny nás čekají v lednu.
Milena Řeřichová, Vendula Bílková