Kameny zmizelých

Romana Bláhová 7.9.2019

Jak je známo, i u nás v Písku žili židé, kteří byli bohužel ve čtyřicátých letech minulého století poznamenáni holocaustem během 2. světové války.

Většina z nich musela odejít do koncentračních nebo pracovních táborů a nepřežili.  Na jejich věčnou památku, dne 5.9.2019 byly na třech místech města ve Smetanově ulici, v Prokopově ulici a Jungmannově ulici položeny kameny zmizelých.

I žáci 9.A se připojili a šli se podívat na doprovodný program, proslovy a samozřejmě pokládání kamenů zmizelých. Proslovy byly nádherné a zároveň velmi dojemné. Některé nám až vehnaly slzy do očí.

Najednou nám došlo, jaké máme štěstí, že žijeme v době, kdy se nemusíme potýkat s žádnými válkami a různými konflikty známými z historie. Tímto bychom chtěli vzdát hold všem těm, kteří se postavili nacistickému režimu, i když je to stálo cenu nejvyšší, život.

Napsaly Barbora Plachá, Amálie Šimurdová – 9.A ZŠ T. Šobra