Exkurze Linz

Eliška Indrová 28.11.2018

Exkurze Linz

Žáci ZŠ T. Šobra navštívili v rámci německého jazyka rakouské město Linz. Skupinka  žáků se na cestu vydala vlakem, takže pro některé  i cesta byla cíl, protože vlakem moc necestují. V Linzi na nás čekalo vánočně vyzdobené město a krásně prosluněný den.  Naše první kroky vedly přes řeku Dunaj do Ars Electronik centra. Pomocí 3D promítání jsme vstoupili do uměleckého světa a vesmíru. Měli jsme možnost pohladit si robotického tuleně nebo myšlením rozhýbat dron. Na chvíli jsme se tak ocitli v digitální budoucnosti. A abychom se zase naopak vrátili do minulosti, podnikli jsme jízdu vláčkem po nejstrmější dráze na vyhlídku Pöstlingberg. Prošli jsme si historické centrum Linze, objevili jsme Keplerův a Mozartův dům. Na závěr jsme navštívili krásný kostel Panny Marie, což je největší kostel Rakouska. Plni zážitků jsme opět nasedli do vlaku směr Písek a v představách nám ještě dobíhaly krátké záblesky z našeho výletu.

Michaela Bicanová