Deváťáci vítají prvňáčky

Romana Bláhová 6.9.2019

Je začátek školního roku a pro některé z nás i poslední školní rok. Avšak nevěsme hlavu, protože nastoupili noví žáčci s velkou radostí, láskou a samozřejmě zvědavostí z nových věcí a nového prostředí. Jak je již tradicí na naší škole i letos 9.A  převzala patronát nad prvňáčky – „každý deváťák má svého prvňáčka,“ někdo jich má na starost více … ? Také „jsme k ruce“ paní třídním učitelkám Miloslavě Kučerové a  Heleně Zabilkové.

I letos jsme 3.9.2019 vyrazili poznat a seznámit se. Všichni jsme byli nervózní, zda to dopadne dobře, ale naštěstí si každý prvňáček našel svého deváťáka.

Sedli jsme si ven a trochu se poznávali: co máme rádi, jaké zvířátko je naše oblíbené, jaké jídlo jíme nejraději, kolik máme sourozenců, atd.

Když nás paní učitelky zavolaly, chtěli jsme stále pokračovat v konverzaci, ale museli jsme nejdříve splnit jeden úkol, a to byla naše společná fotka.

Prvňáčci byli trošku neposední, ale nakonec jsme se vyfotili.

Do prvních tříd budeme docházet pravidelně s předem připraveným programem. Ale o tom budeme informovat později.

Všem prvňáčkům přejeme, aby stejně jako my zažili na naší škole skvělé roky.

Za 9.A napsala  Amálie Šimurdová