Cyklo-běh za Českou republiku: Bez drog 2023

Eva Moulíková 26.6.2023

Občanské hnutí ŘEKNI NE DROGÁM – ŘEKNI ŽIVOTU ANO z.s. pořádalo již 19. ročník preventivních programů. V průběhu cyklo-běhu navštěvují lektoři jednotlivá města České republiky a přednášejí ve školách o nebezpečí drog a jejich zdravotních či sociálních rizicích.

Naše škola se do této kampaně také zapojila. Proto měli žáci 2.stupně možnost dozvědět se důležité informace z oblasti protidrogové prevence. Během přednášky komunikovali s lektorem o různých typech závislostí, pročítali si letáčky a společně diskutovali nad nebezpečím, které může užívání drog přinášet. Lektor uvedl i případy závislých lidí a dopady na jejich zdraví, což bylo pro žáky z hlediska osvěty nejzásadnější. Každý účastník přednášky dostal vzdělávací sadu brožurek o nejvíce dostupných a zneužívaných drogách. Akce se konala pod záštitou Vzdělávacího výboru Senátu Parlamentu ČR.

Ivana Hrabáková Veselá, metodik prevence