Africká kultura

Eliška Indrová 28.11.2018

Na Šobrovce se tančilo jako v Africe

Africké rytmy rozezněly ve středu 21. listopadu tělocvičnu Základní školy T. Šobra v Písku. Na besedu s dětmi přijeli dva rodilí Afričané z Demokratické republiky Kongo. Vyprávěli o poměrech ve své zemi, jak to chodí u nich ve škole, ukazovali dětem fotografie přírodních zajímavostí. Nejvíce všechny přítomné ale zaujalo hudební vystoupení. Africké tance si mohli vyzkoušet všichni, zapojili se nejen žáci, ale také někteří odvážní učitelé. Nakonec proběhla i soutěž v tancování, výherci si odnesli na památku originální náhrdelníky.