Příměstské tábory ZŠ T. Šobra – prázdniny 2021

Romana Bláhová 20.5.2021

Idea letošních příměstských táborů

Pomalu končí školní rok, který žáci většinou strávili doma. Bez přímého a osobního kontaktu s učiteli, s vrstevníky, s realitou v celé její šíři. V dubnu a květnu se sice do škol vrátili, ale ne vše se stihne a dá do konce školního roku udělat způsobem, který by deprivaci COVIDem vynahradil.

Naše škola na situaci zareagovala a připravila bohatý program tzv. příměstských táborů. Tábory jsou aktivitou, která umožňuje učit se, ale ve volnočasovém rytmu a prostředí, zábavně a podle konkrétních potřeb. Nejde o pouhé „doučovací kempy“, o kterých se v médiích hodně píše a mluví.

Příměstské tábory v červnu, červenci a srpnu 2021 jsou naším příspěvkem k nápravě stavu směrem k normálnosti. Spolupracujeme na jejich přípravě a realizaci s několika partnery (MAP II. Písecko, projekt Inkluze, Věda nás baví) a věříme v jejich úspěšný průběh a výsledek. Snad je i jen z následujícího seznamu táborů zřetelná snaha o pestrost a atraktivní pojetí.

Možnost zahájit aktivity hned v pondělí 28.6. dává vyhlášené ředitelské volno na tyto dny.

Přihlášky distribuují vedoucí táborů, na přihláškách, plakátech a u učitelů školy je možné získat podrobnější informace.

Kdo si nevybere z nabídky nebo bude mít jakýkoliv jiný problém (obsazenost, kolize termínů) – obrátí se na třídního učitele.

Záleží nám na tom, aby všichni žáci měli možnost se realizovat, a aby nikdo nezůstal stranou.

Upozorňujeme současně, že na provozní výdaje (strava, cestovné, vstupy) vybíráme 100,- KČ na osobu a den tábora s tím, že nespotřebované prostředky budou převedeny na Nadaci školy. Z těchto peněz se nehradí odměny vedoucích táborů, ty řešíme z projektů.

J. Volf

Přehled táborů