Návštěva partnerské školy v Kunraticích.

Eliška Indrová 17.10.2018

Za Hejného matematikou do Kunratic

Naše partnerská škola v projektu Pomáháme školám k úspěchu z Kunratic nám nabídla návštěvu své školy s hospitací v hodinách matematiky, vyučované Hejného metodou. Byla to pro nás pocta a my jsme ji využili. K jejímu uskutečnění přispěla naše pedagogická konzultantka Květa Krüger, která vše zprostředkovala.

Dne 12. 10. 2018 jsme vyjeli s velkým očekáváním do Kunratic. Dostalo se nám vřelého přijetí od pana ředitele Víta Berana. Nejprve jsme pohovořili o nových směrech ve vzdělávání, o individuálním přístupu k žákovi a o formativním hodnocení žáka. Potom následovala společná hospitace v hodinách matematiky v 1., 3. a 5. třídě. Viděli jsme, jak se postupně rozvíjí matematické myšlení žáků od první třídy až po pátou. Byla to pro nás hodně užitečná zkušenost.

V první třídě nás mile překvapila kázeň a pracovitost prvňáčků, ve třetí třídě zase samostatnost a sebekontrola žáků, v páté řešení gradovaných úloh, jejichž obtížnost byla opravdu velká.

Všechny tři paní učitelky – Anna Havelková, Jana Kopecká a Zdeňka Dudová, které odučily tyto hodiny, odvedly výbornou práci. Zaslouží si náš obdiv. V závěru návštěvy jsme s nimi pohovořili o hodinách, jejich práci a matematice Hejného.

Návštěva se opravdu vydařila. Odjížděli jsme s pěkným pocitem a mnoha inspiracemi, které využijeme ve svých hodinách.

Na závěr děkujeme panu řediteli Vítu Beranovi a všem pracovníkům školy, jak se nám po celou dobu věnovali.

Za ZŠ Tomáše Šobra ředitel Jaroslav Volf, p. uč. Eliška Indrová, p. uč. Klára Kempferová, p. uč. Miloslava Kučerová