Předvánoční dárek pro členy školního čtenářského klubu

Radka Houšková 11.1.2018

Na posledním předvánočním setkání čekalo na členy našeho čtenářského klubu překvapení. A vlastně nebylo jen jedno.

Ještě ve škole, v naší školní knihovně, dostaly děti první dárek – krásné látkové vaky s knižním motivem od Nové školy, o. p. s. K čemu by byl ale prázdný vak? Ten bylo potřeba něčím naplnit! A tak jsme se vydali na tajnou výpravu do města.

Děti cestou vyzvídaly, kam jdeme, co budeme dělat... Vzhledem k předvánočnímu času tipovaly, že budeme vyrábět nějaké dekorace nebo péct cukroví. Před budovou městské knihovny se zdálo, že mají jasno – bude nás čekat návštěva knihovny... Ale kdepak – pokračovali jsme dál. Zastavili jsme se až před knihkupectvím. Tam jsme dětem vysvětlily, co je čeká...

Vedení školy uvolnilo finanční prostředky na nákup knih. Každý člen klubu si může podle vlastního vkusu vybrat knihu (nebo knihy) do celkové výše 300,- Kč. Děti si nejprve myslely, že jsme si z nich „vystřelily“. Vůbec je nenapadlo, že by mohly dostat takový předvánoční dárek! Po několikátém ujištění, že je to skutečně pravda, jsme se s velkým očekáváním nahrnuli do knihkupectví. Personál byl velmi vstřícný, ochotný a poskytl nám neomezeně času na důkladný výběr knih. Někdo měl jasno hned, po které knize touží, někdo vybíral déle, radil se, přemýšlel, vyměňoval... Ale nakonec našel tu pravou knihu každý.

S naplněnými vaky a radostí v duši jsme se mohli vydat na cestu zpět do školy. Cestou jsme si ale ještě udělali zastávku v obchodě se sušeným ovocem a oříšky a přihodili si k nákupu něco dobrého na zub. Stihli jsme se pochlubit i paní zástupkyni Bláhové, která si naše „úlovky“ přišla prohlédnout.

Děkujeme za skvělý dárek!

Radka Houšková, Vendula Bílková

školní čtenářský klub ZŠ T. Šobra