Čtenářský klub s Marií Bořkovcovou a Ivetou Kokyovou

Matěj Venclík 18.5.2017

O zpestření čtenářského klubu se postarala velmi zajímavá návštěva. V úterý 9. května k nám do školy zavítaly autorky zabývající se především romskou tematikou Marie Bořkovcová a Iveta Kokyová. Přivezly s sebou i komiksy, které děti hodně zaujaly. Tématem knih jsou příběhy dětí, které to v životě rozhodně nemají jednoduché. Jde o kluky a holky, kteří často vyrůstali v dětských domovech nebo náhradních rodinách a vlastní rodiče mnohdy nepoznali. Jejich příběhy jsou opravdu velmi silné. Společně jsme si povídali, prohlíželi nové komiksy a četli. Knížky nám v klubu zůstaly jako dárek a těšíme se, až se do nich budeme moct znovu začíst.