Jsme zapojeni do projektu Doučování žáků škol

Romana Bláhová 2.2.2022

Od září 2021 realizujeme program Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy.

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

Stručně řečeno – využíváme poskytnutých peněz k tomu, aby pedagogové, kteří doučovali žáky již před tím a doučovali by je stejně, dostali za tuto práci navíc a přípravu na ni zaplaceno.

Skutečný efekt aktivity ale není o penězích. Jde o posílení prezenční a individualizované výuky, posílení vztahu učitel – žák a v neposlední řadě jde o vyrovnání rozdílů mezi žáky, ke kterým přispěla plnění protiepidemických opatření všeho druhu.

Program původně plánovaný na období září – prosinec 2021 byl prodloužen a bude fungovat i v období leden – srpen 2022.

2.2. 2022 J. Volf