Předškoláci u nás ve škole

Eliška Indrová 12.12.2017

Předškoláci u nás ve škole – Kde se vzal Ježíšek?

Dne 7. prosince nás ve škole navštívili předškoláčci z naší 12.mateřské školy. Všech 35 dětí jsme přivítali ve školní knihovně za zvuků vánočních koled. Připravené jsme pro ně měli povídání na téma: „Kde se tu vzal Ježíšek ?“. Hodinový program byl doplněn prezentací s vánočními obrázky.

Hned na úvod nás děti velmi mile překvapily krásnou básničkou „Jak vypadá Ježíšek?“. Když se všichni uvelebili na připravených polštářích, nadšeně poslouchali vyprávění příběhu o narození Ježíška, o tom, jak se slavily vánoční svátky v dobách minulých a jaké byly vánoční zvyky dříve.

U některých zvyků jsme se společně hodně nasmáli a některým se zase malí návštěvníci moc divili. Překvapilo je, že se stromeček věšel nad stůl špičkou dolů. A také to, že k večeři byly místo kapra luštěniny, to se malým předškoláčkům vůbec nelíbilo. Dnes už i malí caparti vědí, že řízek z kapra se salátem je nejlepší.

Celé povídání jsme zakončili ukázkou vánočních zvyků. Nechali jsme po vodě plout lodičky z oříšků se zapálenými svíčkami, v jablíčku jsme našli hvězdičku a naše odvážné deváťačky, které děti celým programem prováděly, si ještě vyluštily jméno svého nastávajícího ze slupek jablka. Ale nikdo se o děvčata bát nemusí, protože při hodu střevícem jsme se dozvěděli, že nám ještě dlouho nikam neodejdou.

Na závěr si děti pochutnaly na jablíčkách a malé sladké odměně. Na cestu zpět do školky ještě každý dostal omalovánku s betlémem. Dopoledne jsme si společně hezky užili a velké DÍKY patří Karolíně Metznerové a Miladě Žigové z deváté třídy, bez jejichž pomoci bych se neobešla.

Zemanová Eva