Provoz 12.MŠ

Pavlína Houšková 4.11.2020

Základní škola T.Šobra a Mateřská škola Písek, Šobrova 2070

Vážení rodiče,

dovoluji si Vás oslovit v této nelehké době s prosbou o pomoc při zvládání personálních i epidemických problémů, které vlivem všech okolností nastávají v současnosti v mateřských školách.

Věřte, že děláme maximum pro to, abychom udrželi tuto veřejnou službu pro Vás dostupnou, neboť jsme si vědomi, že je pro Vás situace náročná, abyste mohli chodit do práce a zároveň věděli, že je o Vaše děti pečlivě postaráno.

Rozhodnutím vlády o uzavření I. stupně základních škol se přesunul do mateřských škol další problém, a to personální. I paní učitelky, asistentky, kuchařky, uklízečky jsou maminkami dětí z I. stupně základních škol, se kterými musí v současné době z důvodu uzavření škol zůstávat doma, protože jim nemá kdo hlídání a péči o jejich děti zajistit. Vládní usnesení neumožňuje dávat jejich děti do tzv. určených škol, které slouží zdravotníkům a sborům integrovaného záchranného systému

Stále  se snažíme udržet provoz mateřské  školy dle vládního nařízení.

Vlivem epidemického růstu se stále častěji dostáváme do situací, kdy dochází k omezování   provozu  tříd ve školkách i celých školek z důvodu nařizování karantén či izolací u dětí i zaměstnanců. V této chvíli nám nepomáhá ani prodloužení stavu uzavření I. stupně základních škol do 20.11.2020.

Obracím se proto na Vás, rodiče, zákonné zástupce dětí v mateřské škole, pokud to Vaše možnosti dovolí, ponechte si, prosím, své děti doma.
Zejména si dovolujeme zdvořile poprosit o pomoc maminky nebo tatínky:
• na mateřské (rodičovské) dovolené,
• kteří pobírají již ošetřovné (OČR) s druhým dítětem,
• jež mají možnost vykonávat práci z domu prostřednictvím home office

Společně tak budeme alespoň částečně eliminovat i riziko dalších nákaz, dalších nařizovaných karantén a s tím související i nepříjemná nařízená testování těchto malých dětí.
Jsem si maximálně vědoma toho, že sociální kontakt dětí je v tomto věku velmi důležitý a žádám Vás o to velmi nerada. Cítím však, že nemám jinou možnost. Pojďme, prosím, udělat společně krůček k tomu, aby se situace co nejdříve zlepšila a mohli jsme se postupně vracet k normálnímu režimu fungování nejen mateřských škol.

Zároveň bych Vás chtěla požádat, abyste průběžně sledovali webové stránky naší mateřské školy, kam paní učitelky a vedoucí učitelka vkládají aktuální informace.
Vážení rodiče, děkuji Vám za pochopení a lidský přístup.

S úctou

Mgr. Pavlína Houšková –ved.uč.

Provoz 12.MŠ je opět zahájen od 5.11.2020. Dětem, které nebudou MŠ navštěvovat tel.odhlašte obědy. Děkuji