Oznámení o chystané rekonstrukci ve škole

Jaroslav Volf 16.5.2023

Ve čtvrtek 11.5. 2023 projednala Rada města Písku informaci o schválení dalšího postupu prací v projektu „Stavební úpravy za účelem vybudování odborných učeben a komunitní tělocvičny u ZŠ T. Šobra Písek“.

Tím byla zahájena realizační fáze projektu. Rok a půl se připravuje rekonstrukce tělocvičny (přístavba pavilonu) s tím, že objekt bude doplněn o dvě patra odborných učeben a další zázemí, mimo jiné pro družiny. Je vydáno stavební povolení a zajištěno financování v celkové výši 320 mil. Kč. Z toho je asi 140 mil. Kč z dotací.

Realizace začne demolicí stávajícího objektu, na kterou bude vypsáno samostatné výběrové řízení. Podle jeho výsledku by práce byly zahájeny nejdříve 1.11. 2023.

Celá stavba včetně vybavení by měla být hotova do 31.12. 2025.

O vývoji projektu a postupu prací budeme dále podrobně informovat.

Vizualizace objektu viz příloha.

16.5. 2023                                                                                                                                                                          Mgr. Bc. Jaroslav Volf, ředitel školy