První schůzka žákovského parlamentu ZŠ Tomáše Šobra v novém školním roce

Matěj Venclík 29.9.2016

Žákovský parlament se v pondělí 26.9. 2016 sešel v 10:00 hod. ve sborovně školy k prvnímu zasedání v novém školním roce.

Přítomno bylo 5 žáků – zástupců jednotlivých tříd a ředitel školy Mgr. Jaroslav Volf.

• zápis vede – Michaela Sloupová
  • předsedkyní žákovského parlamentu je – Miloslava Patzeltová

Úvodní schůzce žákovského parlamentu školy předcházely volby v jednotlivých třídách dne 19.9. 2016. Zvolení zástupci tříd jsou:

za V.A Vít Prokopec

za VI.A Jakub Culek

za VII.A Michaela Sloupová

za VIII.A Jiří Čapek

za IX.A Miloslava Patzeltová

Všichni zvolení zástupci se prvního letošního jednání zúčastnili.

Úvodní slovo si vzal pan ředitel a vyzval přítomné, aby se pokusili zhodnotit vstup školy do nového školního roku. Bylo konstatováno, že budova a její okolí prošlo částečnými opravami (vstupní schodiště, nápis na budově 2. stupně, vymalování tříd) a že přes prázdniny prokoukla. Od 5.9. byly spuštěny nové webové stránky školy, které se všem přítomným líbí J.

Pan ředitel informoval o tom, že škola se početně rozrůstá – oproti loňsku máme ve stejné době o 31 žáků navíc. I proto bylo nakoupeno větší množství učebnic a byla např. sjednocena řada učebnic dějepisu od stejného nakladatelství pro celý druhý stupeň. V obměně učebnic se bude pokračovat.

Míla Patzeltová představila nový projekt letošního roku, kdy žáci z deváté třídy přebírají patronát na prvňáčky. Ukázali jim školu, vodí je na oběd a pořádají společné vycházky. Je to hezký příklad toho, jak se posiluje sounáležitost žáků školy a předávají zkušenosti starších žáků mladším.

Následovala informace o chystaných akcích. Od 3. října bude ve škole otevřen školní klub, který se stavebně upravuje a vybavuje. Sousedit s ním bude školní poradenské pracoviště, kde bude ku pomoci žákům i kantorům speciální pedagog, sociální pedagog a v budoucnu i psycholog.

Škola také od října zahajuje činnost v projektu Bez obav spolu (BOS), který nabízí rozmanitou podporu včetně možností dalšího vzdělávání pro pedagogy.

Méně optimistické bylo konstatování pana ředitele, že se na škole nedaří vymýtit vandalismus a členové žákovského parlamentu se shodli na tom, že všichni musí dbát ochrany školního i soukromého majetku. Je to náš společný zájem. Nahlásit vandala není žalování!

V závěrečné diskuzi se probíraly možné akce s hromadnou účastí žáků – vánoční dílny a besídka, a chystaná přednáška o kyberšikaně (loni proběhla pro rodiče a pedagogy v rámci Rodičovské kavárny).

Setkání bylo ukončeno v 10.45 hod.