Známá neznámá místa

Eva Moulíková 19.4.2024
Ve středu 17. dubna k nám do školy zavítal cestovatel Tomáš Kubeš. Od 9. hodin si pro 7. ročníky a 9. A připravil povídání o Střední Asii a od 11. hodin pro 8. třídy a 9. B téma Balkán. Přednášky byly naprosto úžasné, plné neočekávaných zážitků a příhod. Vše perfektně doplňovaly fotografie a videa. Pro nás Střední Asie, vzdálená a neznámá oblast, žije svým jedinečným životem. Dokonce jsme byli překvapeni, jak si "přepychově" žijí třeba v Kazachstánu. Oblast Balkánu je kousek od nás, a přesto znalosti o těchto zemích jsou velmi mizivé. I když kulturu a život lidí narušily občanské války, barvitost a otevřenost obyvatel je neskutečná. Děkujeme panu Kubešovi za výbornou přednášku a těšíme se na jeho další dobrodružství.

M. Bicanová