Československé legie 1914 – 1920

Jaroslav Volf 6.4.2017

Od úterý 4.4. 2017 hostí naše škola putovní výstavu věnovanou fenoménu legií. Na vkusných panelech s množstvím dobových fotografií a doprovodného textu výstava mapuje události I. světové války, úlohu legií a legionářů v ní a jejich podíl na vzniku samostatného Československa.

Výstavu zaštiťuje 1. Etalon z.s. a její slavnostní zahájení se konalo na Střední zemědělské škole Písek za účasti poslankyně ing. R. Maxové a starostky města Mgr. E. Vanžurové. Jsme první ze základních škol v Písku, která umožnila žákům i veřejnosti výstavu si prohlédnout, přičemž tuto možnost měli i žáci a pedagogové partnerské ZŠ Svobodné.

Podobné oživení výuky dějepisu a občanské nauky žáci naší školy vítají a oceňují.

Mgr. Jaroslav Volf