Absolutní báseň

14.3.2017

Děti si poslechly zvuky džungle. Poté následoval brainstorming zvuků na tabuli. Vyzkoušeli jsme si zvuky džungle podle našeho zápisu na tabuli. Děti si vylosovaly kartičky a ve dvojici předvedly nějaký zvuk, který se ostatní snažily uhodnout. Žáci se seznámili s absolutní básní Co šeptala tráva. Ve dvojici se snažili odhadnout, co by zvuky mohly vyjadřovat. Žáci sami vytvořili svou absolutní báseň. Vymysleli si celý příběh a přepsali ho ve zvucích. Básni vymysleli název a nakreslili k ní obrázek.

Mgr. Kateřina Kloudová