Příprava na přijímací zkoušky z matematiky

Romana Bláhová 14.10.2020

Aktualizace 21. 11. 2020

Týden 23. - 29. 11. 2020

Ahoj všichni,

děkuji těm, co mi pravidelně zasílají vypracované příklady :). Doufám, že tento týden už je to naposled, a společně se další týden uvidíme ve škole, kde se na příklady vrhneme společně.

Tento týden nás čeká Geometrie v rovině a prostoru, a to kapitola Pravoúhlý trojúhelník. Zkuste si vyřešit přiložený soubor příkladů. Pokud by bylo cokoliv nesrozumitelné nebo jste si s něčím nevěděli rady, obraťte se na mě.

Na H-EDU Vás tento týden bude čekat další várka příkladů i s vysvětlením (videa).

Vyřešený soubor příkladů mi zašlete na email hrneckova@zstsobra.cz do neděle 29. 11. 2020.

Týden 16. - 22. 11. 2020

Ahoj všichni,

děkuji těm, co mi pravidelně zasílají vypracované příklady :).

Tento týden nás čeká větší kapitolka, a to Závislosti, vztahy a práce s daty. A v ní podkapitoly Práce s daty v tabulce, Práce s daty v grafu Převody jednotek. Zkuste si vyřešit přiložený soubor příkladů. Pokud by bylo cokoliv nesrozumitelné nebo jste si s něčím nevěděli rady, obraťte se na mě.

Vyřešený soubor příkladů mi zašlete na email hrneckova@zstsobra.cz do neděle 22. 11. 2020.

Týden 9. - 15. 11. 2020

Ahoj všichni,

moc děkuji všem, co mi zaslali vypracované příklady :).

Tento týden na nás čekají necelé dvě kapitoly, a to Slovní úlohy (zbylá část kapitoly) a Procenta. Pokuste se vyřešit přiložený soubor příkladů. Pokud by bylo cokoliv nesrozumitelné nebo jste si s něčím nevěděli rady, obraťte se na mě.

Vyřešený soubor příkladů mi zašlete na email hrneckova@zstsobra.cz do neděle 15. 11. 2020.

Týden 2. - 6. 11. 2020

Ahoj všichni,

moc děkuji za zaslané vypracované kapitoly. Musím vás všechny pochválit - snažíte se :).

Tento týden na nás čekají necelé dvě kapitoly, a to Lineární rovnice a Slovní úlohy (v této kapitole budeme pokračovat i další týden). Pokuste se vyřešit přiložený soubor příkladů. Pokud by bylo cokoliv nesrozumitelné nebo jste si s něčím nevěděli rady, obraťte se na mě.

Dále už na vás bude čekat na h-edu, kam jste se registrovali, sbírka příkladů s vysvětlením.

Vyřešený soubor příkladů mi zašlete na email hrneckova@zstsobra.cz do pátku 6. 11. 2020.

EH

Nabídka - další možnost procvičování i s vysvětlením

Ahoj všichni,

h-edu nabízejí v listopadu zdarma kurz Přijímačky s pochopením (matematiky): https://www.h-edu.cz/ucebnice/d9be1010-30e6-4c22-bbd7-f429f60c8420. Do kurzu jsem nás přihlásila. Každému, kdo mi poslal zpracované úkoly z minulého týdne, jsem na email poslala odkaz na přihlášení do kurzu. Bude to po Vás chtít první přihlášení a poté jste v kurzu. Od 2. 11. se zobrazí první kapitola na procvičování.

Toto je další dávka příkladů, která je dobrovolná, ale doporučuji si to vyzkoušet. Každé další procvičování pro Vás je dobré.

Ti, co mi nic neposlali a chtěli by také online procvičovat, napište mi do emailu: hrneckova@zstsobra.cz a já Vás přidám.

Krásné prázdniny

Týden 14. - 23. 10. 2020

Zdravím všechny, se kterými jsem se měla sejít a procvičovat příklady na přijímací zkoušku z matematiky :).

Než se vrhneme na testy, procvičíme si jednotlivé kapitoly učiva, které se v testech objeví. Tyto dva týdny nás budou čekat kapitoly Operace s čísly a Operace s algebraickými výrazy. Pokuste se vyřešit přiložený soubor příkladů. Pokud by bylo cokoliv nesrozumitelné nebo jste si s něčím nevěděli rady, obraťte se na mě.

Vyřešený soubor příkladů mi zašlete na email hrneckova@zstsobra.cz do pátku 23. 10. 2020 (pokud by někdo nestíhal z jakéhokoliv důvodu, ozvěte se a termín můžeme prodloužit - příkladů je dost a nevím, jak jste zvyklí pracovat).

Eva Hrnečková