7.B Anglický jazyk volitelný

Romana Bláhová 9.10.2020

Zdravím,

zadávám práci na tento i příští týden. Kdybyste potřebovali něco vysvětlit nebo pomoct s některým zadáním, ozvěte se mi na můj mail honsova@zstsobra.cz. Vypracované úkoly přineste příští týden do školy, zkontrolujeme je společně.

Domácí úkoly od 14.12.

Učebnice: str. 21 - prosím připomeňte si tvoření otázek a odpovědí ze cv. 2 - 4. Na tomto odkaze naleznete poslechy na cv. 6a a 6b (Page 21, Exercise 6a and 6b). Ve cv. 6a máte zjistit jména 3 žáků, kteří mluví, ve cv. 6b máte o každém studentovi, který byl v poslechu zjistit, jeho/její jméno, pohlaví, odkud je a věk.

Pracovní sešit: str. 16 cv. 3,4 - vytvořte odpovědi se správnou osobou. Str. 81 - přepište si slovíčka 2D (až do Sunday). Tyto slovíčka se naučte.

Domácí úkoly 30.11. - 4.12

Učebnice str.  - přečtěte si komiks a odpovězte na 2otázky ve cv. 1a
Ps  - str. 15 cv. 4 a 6

Domácí úkoly od 6.11 do 13.11

Učebnice: str. 14, cv. 1 a 2b (poslechy naleznete zde: https://elt.oup.com/student/project/level1/unit01/audio?cc=global&selLanguage=en)
                str. 15 Project - My Life (zde naleznete Andyho a Raviho projekt "My life". Na papír velikosti A4 popíšeš sebe - co máš rád/a, kde bydlíš, kdo je tvůj nejlepší kamarád/ka .... Název projektu je MY LIFE - přesně tak, jako je v učebnici na straně 15. Vybereš si 4 - 5 obrázků, které se týkají tebe a tvého života - ať už je to rodina, sport, zpěvák - výběr je na tobě (vystřihneš, nakreslíš - dle tvých možností). Ke každému obrázku uděláš popisek (pod obrázek, v bublině...) - stačí 1 věta (This is me - Pepa. This is my house, it is number 25. My favourite sport is football. )
Pracovnní sešit: str. 6 cv. 4,5
                          str. 9 cv. 5,6

Pracovní sešit:

str. 1 cv. 2 - Doplňte chybějící písmenka do bublin tak, aby výsledné věty dávaly smysl.

str. 3 cv. 3 - Poskládejte slova do vět.

str. 4 cv. 1 - Doplňte a/an.

str. 4 cv. 4 - Doplňte do bublin " What's this?" - Co to je, a odpovězte tak, aby věta začínala "It's a/an" - To je.

str. 6 cv. 2 - Podle textu v bublinách najděte správná telefonní čísla.