6.A Občanská výchova

Romana Bláhová 12.10.2020

Zdravím,

zadávám práci pro tento týden.

23.-27.11.

Téma: Rodina

Pošli přes zadání v teams – do ST 14:00

• Zamysli se, jak vlastně rodina vypadala v minulosti, jak ji vídáme dnes a jak by to mohlo být v budoucnu. U minulosti a současnosti vypiš typické znaky rodiny pro danou dobu, budoucnost je na Tvé fantazii

MINULOST –

SOUČASNOST -

BUDOUCNOST –

• Popiš, jaký je ideální stav rodiny podle Tebe. (Např. velká x malá, scházet se často x výjimečně, dodržování tradic …

16.11. - 20.11.

17. listopad – Sametová revoluce

• Hra s plněním úkolů, odkaz je níže

Děti, ocitly jste se v roce 1989 na Národní třídě v Praze na studentské demonstraci. Nemusíte mít obavy, protože vás nikdo nevidí. Abyste se vrátily zpátky v čase, potřebujete zazvonit svazkem klíčů.

Najděte 3písmenný kód. V ZADÁNÍ na Teamsech mi pošlete kód a napište, jak vás hra bavila a který úkol byl pro vás nejtěžší. Také připište jednu informaci, která vás nejvíc zaujala.

Následující text Ti může pomoct při vyplňování

Před rokem 1989 lidé nemohli vyjadřovat všechny svoje názory otevřeně, hrozilo jim za to vězení. Dnes můžeme cestovat, kam nás napadne, předtím mohl jenom někdo a jen do určitých zemí. Skauti byli zakázaní. 17. listopadu 1989 začala Sametová revoluce. Říká se jí tak, protože kromě brutálního zásahu proti demonstrantům na Národní třídě nikdo nezemřel. A při revolucích lidé často umírají. Změnily se poměry v zemi, komunistická strana musela pryč, prezidentem se v prosinci 1989 stal Václav Havel.

Odkaz na video, které Ti může pomoct

Odkaz na hru:

Týden 19.10. - 23.10.

Obec – s. 18, 19 – přečti

Vypracuj PL – v souborech

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vypracujte úkol z učebnice - str. 16 - dole (u puzzle - Co bys o Tvé obci napsal/a do turistického průvodce? Připrav pro kamaráda z ciziny celkový program jeho pobytu v naší zemi. Navrhni jídelníček z typicky českých jídel a krajových specialit)

Soubory ke stažení