5.A Český jazyk

Romana Bláhová 13.10.2020

Ahojky všem z posledního týdne distanční výuky,

v týdnu od 23.11 - 27.11 2020 máme před sebou poslední týden distanční výuky. Poté se 30. listopadu sejdeme opět v lavicích ve škole, podle "normálního" rozvrhu.

Úkoly na tento týden:

1. učebnice ČJ  strana 44, cvičení 21 + strana 52, cvičení 18 - napiš do sešitu - termín kontroly - pátek 27.11. online

2. čítanka - strana 61 - článek Detektivní Vánoce - článek si přečti a odpověz si na otázky pod textem - termín kontroly - středa 2.12. ve škole

Na viděnou při online hodinách tento týden a 30.listopadu ve škole  ...   :-)

Zdravím všechny páťáky,

v týdnu od 16.11 - 20.11 2020 bude neustále probíhat online výuka.

Domácí úkol pro tento týden: 1. pracovní sešit strana 20, cvičení 11 - doplň a spoj, pokud nebudeš vědět, podívej se v učebnici na spodní tabulku na straně 36

2. pracovní sešit strana 22, cvičení 3 - doplň

termín kontroly je v pátek 20.11. při online hodině

3. čítanka strana 58 + 59  články si přečti a ústně si odpověz na otázky pod textem - termín kontroly: na online hodině 25.11.

Co budeme tento týden dělat? Zopakujeme si předpony s-, z-, slova přejatá. Sloh: zpráva.

Mějte se hezky a ať se vám práce daří!!!

Ahojky všem páťákům,

v týdnu od 9.11 - 13.11 2020 bude neustále probíhat online výuka.

Domácí úkol pro tento týden: 1. pracovní sešit strana 19, cvičení 7 - doplň: termín kontroly je v pátek 13.11. při online hodině

2. úkol pro dívky: čítanka strana 33 článek Léčení hubatidy - článek si přečti a ústně si odpověz na otázky pod textem - termín: na online hodinu 16.11.

pro chlapce: čítanka strana 44 článek Max fotbalistou - článek si přečti a ústně odpověz na otázky pod textem - termín kontroly - 16.11.

Co budeme tento týden dělat? Budeme probírat příponové části odvozené od přídavných jmen, psaní předpon s-.z-

Mějte se hezky a ať se vám práce daří!!!

Milé žákyňky, milí žáčci,

v týdnu od  2.11. do 6.11. bude probíhat online výuka.

V pondělí 2.11. budeme mít literaturu - připravte si své čtenářské deníky a knížku, kterou jste přečetli.

Přineste si také úkoly z dílny psaní.

Pokud nám zbyde čas, budeme číst z čítanky - str. 28 + odpovědi na otázky pod textem. Když to nestihneme, přečtete si to doma.

Ve středu 4.11. budeme mít mluvnici - zkontrolujeme si zadané cvičení, které jste měli vypracovat, zopakujeme si skupiny slov, kdy se píše bě-, bje-,pě-,vě-, vje-, mě-, mně- - učebnice strana 31 - 33, zdvojené souhlásky - strana 36.

V pátek 6.11. budeme mít opět mluvnici.Budeme pracovat s učebnicí strana 37 - 41

Domácí úkol pro tento týden bude cvičení 10 na straně 33, které vypracujete písemně a budeme si ho vzájemně kontrolovat v pátek.

Přeji vám, aby se vám dobře pracovalo!!     :-)

Vážení rodiče, milí žáčci,

už je jisté, že v pondělí 2.11. 2020 bude probíhat distanční výuka i na 1. stupni ZŠ.

Tato výuka proběhne přes aplikaci MS TEAMS. Pozvánku na přihlášení se do jednotlivých předmětů jste již obdrželi.

Budeme se tedy zatím vídat přes monitor počítače (nebo displej telefonu).

Na pondělí si, prosím, připravte vypracované úkoly, které jsem vám již zadala.

Mějte se moc hezky a v pondělí na viděnou   :-)

Vážení rodiče, milé děti,

moc Vás zdravím bohužel opět z distanční formy výuky ... :-)

Úkoly, které Vám zadám, odevzdáte v týdnu od 2.11., kdy budete, alespoň všichni věříme, opět ve škole na prezenční formě výuky.

Nezadávám toho mnoho, protože distanční forma výuky plynule naváže na prodloužené podzimní prázdniny, na které úkoly nezadávám!

Takže úkoly: 1) z učebnice na straně 26 vypracujte cvičení 18

2) klikněte zde na odkaz:

3) dočtětě rozečtenou knihu a napište čtenářský deník

Mějte se moc hezky a doufám, že se 2.11. uvidíme ...  !!!!

Soubory ke stažení