Přírodověda

Michaela Bicanová 25.11.2021

distanční výuka 29.11.-3.12.

1. úkol:

Zjisti, jaké ovocné stromy a keře lidé pěstují na zahradách?

Kterou zeleninu si můžeme vypěstovat na záhonku?

Které ovoce  a zelenina jsou tvé nejoblíbenější?  Například já mám nejraději pomeranč (teď jsou pomeranče nejlepší, takže ho mám skoro každý den :) a zeleniny asi mrkev. :)

Jaké okrasné květiny jste měli v truhlíku za oknem?

Pěstujete nějaké bylinky? Jaké?

2. úkol:

Vyber si jeden strom (lípa srdčitá nebo jírovec maďal) uč. str. 26 a přečti si krátký úryvek o tomto stromu.

Napiš si do sešitu, jak ho poznáme (základní znaky) a jaký má význam pro člověka?

3. úkol:

Vytvoř referát na jednoho živočicha, který se pohybuje a žije v okolí lidských obydlí. Co vidíš, když procházíš ulicí nebo kolem stromů, na trávě, ve vzduchu, ve vodě, u vás ve sklepě, na zahradě, ve spíži? (NE HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA)

Na čtvrtku A4 nakresli dané zvíře a k němu zjisti a napiš minimálně 3 informace, které budeš znát.

Referát pak přines až se vrátíš do školy!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

• do každé skupiny PLAZI, PTÁCI, SAVCI, OBOJŽIVELNÍCI přiřadit nějaké domácí zvíře a nakreslit si svého domácího mazlíčka (nebo kterého by si chtěl/a mít doma)

• přečíst si v učebnici o vlaštovce a krtkovi, napsat do sešitu čím se tyto živočichové živí a jednu informaci, kterou si o nich budete pamatovat