Microsoft Teams - návod (aktualizováno 2. 11.)

Jan Harcuba 2.11.2020

V tomto příspěvku naleznete návod, jak pracovat s aplikací Microsoft Teams, ve které bude probíhat online výuka.

S dotazy na instalaci a fungování programu můžete kontaktovat Jana Harcubu (tel. 731 611 964, harcuba@zstsobra.cz)

1. Instalace

MS Teams lze instalovat na počítač i na mobil. Na počítači nebo notebooku je práce pohodlnější, na mobilu pak bývá jednodušší uskutečnit videohovor. Pokud máte možnost, doporučuji instalaci na obě zařízení.

Na počítači či notebooku použijte tento odkaz.

Na mobilním telefonu hledejte ve svém obchodě aplikaci MS Teams.

2. Přihlášení

Po instalaci a spuštění vás program vyzve k zadání přihlašovacích údajů.

Přihlašovací jméno je stejné, jako do počítačů ve škole, ovšem na konec je třeba přidat @zstsobra.cz. (Například novakj12@zstsobra.cz, svobodovam23@zstsobra.cz, ...)

Heslo je stejné, jako do počítačů ve škole.

V dalším okně zvolte možnost "Ne, přihlásit se jen k této aplikaci"

Pokud nevíte svoje přihlašovací údaje, kontaktujte prosím přímo správce sítě (venclik@zstsobra.cz)

3. Základní ovládání programu

Video zde