4.B Český jazyk

Romana Bláhová 30.10.2020

Ahojky všem z posledního týdne distanční výuky,

v týdnu od 23.11 - 27.11 2020 máme před sebou poslední týden distanční výuky. Poté se 30. listopadu sejdeme opět v lavicích ve škole, podle "normálního" rozvrhu.

Třídy 4.A + 4.B budou mít do konce 1.pololetí spojené některé předměty, a to podle rozvrhu 4.B. Nedojde však ke spojení tříd úplně!

Úkoly na tento týden:

1. učebnice ČJ  strana 45, cvičení 25 - doplň a napiš do sešitu - termín kontroly - pátek 27.11. online

2. čítanka - strana 56 - článek O ořechovém lese - článek si přečti a odpověz si na otázky pod textem - termín kontroly - pondělí 30.11. ve škole

Na viděnou při online hodinách tento týden a 30.listopadu ve škole  ...   :-)

Zdravím všechny čtvrťáky,

v týdnu od 16.11 - 20.11 2020 bude neustále probíhat online výuka.

Domácí úkol pro tento týden: 1. pracovní sešit strana 23, cvičení 3 - doplň a cvičení 4 - u tohoto cvičení vyznačte pouze kořen slova: termín kontroly je v pátek 20.11. při online hodině

2. čítanka strana 50 komiks Kníže Václav - článek si přečti a ústně si odpověz na otázky pod textem - termín: na online hodinu 25.11.

Co budeme tento týden dělat? Zopakujeme si základní skladební dvojici - podmět a přísudek, řekneme si, co se určuje u sloves, jaký je rozdíl mezi spisovnou a nespisovnou češtinou a rozdíl mezi předložkami a předponami. Z literatury si povíme o příslovích a lidových rčení.

Mějte se hezky a ať se vám práce daří!!!

Ahojky všem čtvrťákům,

v týdnu od 9.11 - 13.11 2020 bude neustále probíhat online výuka.

Domácí úkol pro tento týden: 1. pracovní sešit strana 13, cvičení 2 - doplň: termín kontroly je v pátek 13.11. při online hodině

2. čítanka strana 35 článek O panu Wonkovi a jeho továrně - článek si přečti a ústně si odpověz na otázky pod textem - termín: na online hodinu 18.11.

Co budeme tento týden dělat? Zopakujeme si slovní druhy, naučíme se poznat ve větě podmět a přísudek = základní skladební dvoíjici a pokud nám to půjde dobře, řekneme si , co se určuje u sloves. Z literatury si povíme o pověsti.

Mějte se hezky a ať se vám práce daří!!!

Milé žákyňky, milí žáčci,

v týdnu od  2.11. do 6.11. bude probíhat online výuka.

V pondělí 2.11. budeme mít mluvnici - zkontrolujeme si zadané cvičení, které jste měli vypracovat, zopakujeme si slovní druhy - učebnice str. 31, řekneme si informace o základní skladební dvojici - učebnice str.32.

Ve středu 4.11. budeme mít literaturu - připravte si své čtenářské deníky a knížku, kterou jste přečetli.

Pokud nám zbyde čas, budeme číst z čítanky - str. 33 - 34 + odpovědi na otázky pod textem. Když to nestihneme, přečtete si to doma.

V pátek 6.11. budeme mít opět mluvnici.Budeme probírat slovesa - učebnice strana 35. Budeme se také zabývat rozdílem mezi spisovnou češtinou a nespisovnou - učebnice str. 39.

Domácí úkol pro tento týden bude cvičení 20 na straně 43, které vypracujete písemně a budeme si ho vzájemně kontrolovat v pátek.

Přeji vám, aby se vám dobře pracovalo!! :-)

Vážení rodiče, milí žáčci,

už je jisté, že v pondělí 2.11. 2020 bude probíhat distanční výuka i na 1. stupni ZŠ.

Tato výuka proběhne přes aplikaci MS TEAMS. Pozvánku na přihlášení se do jednotlivých předmětů jste již obdrželi.

Budeme se tedy zatím vídat přes monitor počítače (nebo displej telefonu).

Na pondělí si, prosím, připravte vypracované úkoly, které jsem vám již zadala.

Mějte se moc hezky a v pondělí na viděnou   :-)

Vážení rodiče, milé děti,

moc Vás zdravím bohužel opět z distanční formy výuky ... :-)

Úkoly, které Vám zadám, odevzdáte v týdnu od 2.11., kdy budete, alespoň všichni věříme, opět ve škole na prezenční formě výuky.

Nezadávám toho mnoho, protože distanční forma výuky plynule naváže na prodloužené podzimní prázdniny, na které úkoly nezadávám!

1) učebnice strana 28, cvičení 24 - toto cvičení napište

2) dočtěte si rozečtenou knihu a zapište si čtenářský deník.

Připomínám body čtenářského deníku:

1. Název knihy, autor, ilustrátor

2. Kde a kdy se děj odehrává

3. Hlavní postavy a jejich stručná charakteristika

4. Stručný děj knihy

5. Hodnocení knihy - jak se mi líbíla?

V pondělí 2.11. snad na viděnou ...  :-)