4.B Anglický jazyk

Petra Souchová 14.10.2020

Hello children :-)

13/1 - učebnice str.16 - vazba MY FAVOURITE food/drink - moje oblíbené jído, pití. DÚ - AB (activity book - pracovní sešit) -p.14/1, 2

6/1 - učebnice str. 14 a 15 - nová lekce - "2 -My favourite!" - součástí jsou slovíčka na téma jídlo - vypsat (taktéž pracovní sešit str. 62 - Unit 2 My favourite) slovíčka do slovníčku. V hodině si řekneme výslovnost a naučíme se je. V pracovním sešitu budeme pracovat na str. 13 - cv. 1 a 2 - I LIKE - mám rád X I DON´T LIKE - nemám rád.

_______________________________________________________

4/11 - úkol na příští hodinu - dole v obrázcích - odevzdáte do 10.11.2020 do 15:00 - vypracuješ, vyfotíš a pošleš mail (souchova@zstsobra.cz) nebo vlož na nástěnku MS TEAMS. Pokud nebude odevzdáno, beru jako neodevzdanou práci - distanční výuka je povinná.
DOPIS - Přepiš dopis do školního sešitu (nezapomeň na datum) - v prvním dopise doplňuješ slova z nabídky v rámečku (pokud si nebudeš vědět rady - HIS  = jeho, She´s = ona je, eyes = oči, little = malý). Ve druhém dopise píšeš o sobě a první dopis ti poslouží jako vzor.
KVÍZ - opakování doposud probraného učiva. Rodokmen překresli a doplň, čísla napiš číslicí a vedle toho slovy (1 = one).

Zároveň žádám o vyzvednutí učebnice a pracovního sešitu - viz. níže.

_________________

Na rozveselení dávám odkaz na písničku o Halloweenu (ano, jsme v ČR, ale učíme se AJ a tento svátek k tomu patří). Halloween se tento rok slaví 31.10, takže až se uvidíme online, bude po. Budu ráda, když si písničku pusíte a zkusíte si doplnit slovíčka, která slyšíte. :-)

Zároveň prosím, pošlete mi vypracované cvičení HAVE GOT do mailu (foto vytisknutého a vyplněného pracovního listu nebo vypsané tvary v sešitě). Budeme s tím pracovat na online hodině.

_________________________________________________________________________________________

Tento týden procvičujeme sloveso TO HAVE. Vše potřebné máte napsané v sešitech, nebojte si ho vzít k ruce a pracovat s ním. Jako opakování máte hlavolam a poslech.

Pokud máte možnost, pracovní listy si vytiskněte a vypracujte. Pokud možnost tisku nemáte, vypracujte do sešitu - prosím, vždy označte cvičení (pracovní list), ať se v tom poté vyznáme.

Vše si projdeme, až se vrátíte do školy. :-)

PRACOVNÍ LISTY:

HAVE GOT - doplň tvar HAVE GOT / HAS GOT